Ana Sayfa - - elektrosan

English
İçeriğe git

Ana menü:

Elektrosan Elektro Bakır A.Ş.
1970’lı yıllarda Arslan Bakır Fabrikası, olarak anılan şirketimiz, sadece mutfakeşyaları imalatı için gerekli bakır levhaları üretmekteydi.

1977 yılında satın alınan extrüzyon pres ile, elektrolitik bakır lama imalatına geçen firmamız’ın adı da Elektrosan A.Ş. olarak değiştirilmiştir.
198O’li yılların sonuna doğru, piyasadaki boşluğu doldurabilmek amacı ile bakır boru imalatına başlayan Elektrosan 1998 yılında elektroliz tesisinide devreye alarak, bakır katod ihtiyacını da kendi sağlamaya başlamıştır. Her geçen yıl yatırımlarına yenilerini ekleyen, Elektrosan A.Ş. Samsun’da ki modern tesislerinde, 40 yıldır faaliyetini sürdürmektedir.

28 yıldır bakır boru üretimini devam ettiren firmamız, bu alanda deneyimli ve ilk olmanın verdiği avantajla standart bakır boru ölçülerinin yanısıra ara ölçüleri, müşterilerinin talepleri doğrultusunda, profesyonel mühendis kadrosuyla hayata geçirmektedir. Modernizasyon çerçevesinde bünyesine kattığı ekstrüzyon presle birlikte, yüksek kapasiteli indüksiyon döküm ocağı, koruyucu gaz atmosfer uygulamalı tav fırını (Super Clean Bright Annealing Furnace), LWC (level wound coil) ve pancake coil makinaları ile birlikte deneyimini birleştiren firmamız ISO 9001:2000 ve TSE belgeli bakır boru ve lama üretimine, yeni modern makina hatlarıyla devam etmektedir.


Kuruluşundan bu yana, Türkiye’deki sektörel gelişime öncülük eden firmamız, ürettiği mamulleri İstanbul, Ankara ve İzmir bölgelerinde, kendi bünyesine bağlı şubeleriyle, pazarlama faaliyetlerine devam etmektedir. 100.000 m2 alan üzerinde 40.000 m2 kapalı alana sahip ELEKTROSAN kendi ürettiği katod bakır’dan; Bakır Lama, Bakır Boru, Bakır Çubuk, Bakır Levha, Bakır Şerit, Bakır Yassı Tel ve Örgülü Bakır Tel imalatını modern tesislerinde üretmekte, araştırma ve geliştirme çalışmalarının her zaman müşteri memnuniyeti için, çok etkili bir değer olduğunun bilinciyle ve sizlerin de katkılarıyla her geçen yıl büyümeye ve ülke ekonomisine fayda sağlamaya aralıksız devam etmek arzusundadır.

Bakırın Tarihçesi

Bakır, insanoğlu tarafından yaklaşık 7000 yıldır kullanılmaktadır. Bilinen en eski bakır yatakları Kıbrıs adasında idi. Bakır, ismini "AesCyprium" ve simgesini  "Cu" bu adanın adından almıştır. Bakırın bulunması ile taş devrinden sonra gelen tunç devri çok daha modern bir yaşamın başlangıcı olmuştur. Bu devirde insanlar bakırın çok kolay şekillendirilebilen bir metal olduğunu keşfetmişler ve savaş aletlerini bakır kalay alaşımı olan tunçla imal etmişlerdir.
Dövülmüş bakırdan yapılmış en eski eşyalar M.Ö. 4500 yıllarında kullanılmış ve bunlar bugünkü İran'da yapılan arkeolojik kazılarda bulunmuştur.

Devamını oku......


Bilgi Talep Formu
İlginiz için teşekkürler.....


 
Ara
İçeriğe dön | Ana menüye dön